Vacanţa altfel la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Gura Humorului

Vacanţa altfel la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Gura Humorului

September 12, 2016 scoala1admin Comments: 0

În perioada 22 august – 2 septembrie s-a desfăşurat la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Gura Humorului Proiectul educaţional „Şcoala  de Vară Humoreană”.

Proiectul, aflat la cea de-a doua ediţie, a luat fiinţă la iniţiativa unui grup de profesori entuziaşti şi generoşi de la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Gura Humorului, având ca scop susţinerea şi promovarea activităţilor ştiinţifice, literare, artistice şi sportive cu rol în dezvoltarea şi integrarea armonioasă a indivizilor în societate; descoperirea şi conservarea valorilor tradiţionale humorene şi integrarea lor în context european; educaţie civică şi ecologică; prevenirea şi combaterea factorilor care generează dezavantaje, marginalizare şi excludere social.

Citeste articolul intreg pe: monitorulsv.ro