Noutati

Clasa Pregatitoare 2019-2020

Anunt Clasa Pregatitoare

În anul şcolar 2019 – 2020 în unitatea noastră şcolară vor funcţiona 2 clase pregătitoare. Înscrierile se fac la secretariatul unităţii.
Se pot înscrie în clasa pregătitoare copiii care au împlinit sau vor împlini vârsta de 6 ani până la începerea anului şcolar şi la solicitarea scrisă a părinţilor se pot înscrie şi copii care vor împlini 6 ani până la sfârşitul anului 2019 cu aviz psihosomatic care va fi efectuat de psihologul şcolii.

În anul şcolar 2019 – 2020 în unitatea noastră şcolară vor funcţiona 2 clase pregătitoare având ca învăţători pe:

Prof. înv. primar Spinosu Maricica Dorina Lucreţia, grad didactic I
Prof. înv. primar Nicuţariu Simona, definitivat

Cursurile acestor clase se vor desfăşura în incinta şcolii noastre în program de dimineaţă. Părinţii pot solicita înscrierea şi pentru programul „şcoală după şcoală” la aceste două clase.

Programul de înscriere al elevilor:

Înscrierea se face în perioada 4  –  22 martie 2019  la secretariatul unităţii, de luni până vineri între orele 8.00 – 18.00.

 Documente necesare: 

  • cererea tip se află la secretariatul unităţii;
  • copie după BI / CI a adultului care solicită înscrierea;
  • copie după certificatul de naştere al copilului;

Circumscripţia şcolară repartizată Şcolii Gimnaziale Nr. 1:

  •  Cartierul Marly;
  •  Str. George Enescu;
  •  Str. Filaret Barbu;
  •  Str. Liliacului;
  •  Str. Vadului;
  •  Str. Câmpului;
  •  Str. Luceafărului;
  •  Str. Ciocârliei;
  •  Str. Ciprian Porumbescu;
  •  Str. Stadionului;
  •  Str. Ştefan cel Mare;
  •  Str. Aleea Castanilor;
  •  Cartierul Voroneţ;
  •  Cartierul Boureni.

Criterii specifice de departajare

  • la unitatea cu personalitate juridică Şcoala Gimnazială Nr. 1 Gura Humorului:
  • Apropierea de şcoală ca domiciliu.
  • Existenţa unui părinte cu locul de muncă cel mai apropiat de şcoală.
  • Existenţa unui frate / unei surori care a frecventat unitatea noastră şcolară.
  • Existenţa unui părinte fost elev al şcolii.

Ziua Portilor deschise

Miercuri, 27 februarie 2019, între orele 13.00 – 15.00

Şcoala Gimnazială Nr. 1 organizează acţiunea “ZIUA PORŢILOR DESCHISE”

Preşcolarii, viitori elevi, părinţii şi toţi cei interesaţi sunt invitaţi să viziteze spaţiile amenajate pentru clasele pregătitoare care vor funcţiona în anul şcolar 2019 – 2020.    
Doamnele învăţătoare vor oferi toate informaţiile de care aveţi nevoie.
Vă aşteptăm cu drag, pitici isteţi!

Date de identificare:

  • Denumirea unităţii: Şcoala Gimnazială Nr. 1 Gura Humorului
  • Adresa: B-dul Bucovina, nr. 16
  • Telefon/fax: 0230/235321; 0230/235329
  • Nr. clase pregătitoare care vor funcţiona în anul şcolar 2019 – 2020: 2 clase

TEL VERDE: 0800816230

Documente atasate:

 

scoala1admin | Comments: 0

David Hrimiuc 2018 – Rezultate finale

Observatii:

La clasa 3 se acorda premii si mentiuni pina la elevii care au obtinut 8 puncte inclusiv
La clasa 4 se acorda premii si mentiuni pina la elevii care au obtinut 8,5 puncte inclusiv
La clasa 5 se acorda premii si mentiuni pina la elevii care au obtinut13,5 puncte inclusiv
La clasa 6 se acorda premii si mentiuni pina la elevii care au obtinut 13 puncte inclusiv
La clasa 7 se acorda premii si mentiuni pina la elevii care au obtinut 6,5 puncte inclusiv
La clasa 8 se acorda premii si mentiuni pina la elevii care au obtinut 10,5 puncte inclusiv
scoala1admin | Comments: 0


Concursul de Matematica David Hrimiuc 2018

Sâmbătă 3 noiembrie 2018
Deschiderea festivă a Concursului Internaţional de matematică „Memorialul David Hrimiuc” are loc la ora 9.00 în Sala TISA a hotelului Best Western Bucovina.
Proba scrisă începe la ora 10.00 la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Gura Humorului, iar elevii pot intra în şcoală începând cu ora 9.40, pe uşa din spate unde este afişată şi repartizarea acestora.

Argument

Matematica ne pune din nou la încercare printr-o nouă ediţie a Concursul Internaţional de Matematică“Memorialul David Hrimiuc”, pe unii în rolul de competitori, iar pe alţii în calitate de ataşaţi acestui act provocator, competiţia minţilor agere. Dorim să contribuim la efortul de a reconstrui motivaţia elevilor pentru  pregătirea temeinică la matematică şi de a-i susţine în  deprinderea unei maniere de a învăţa pe tot parcursul vieţii.

 Încă de la început, concursul a reprezentat un proiect ambiţios menit să concretizeze performanţa. Prin participarea la acest proiect, elevul pasionat de matematică îşi va forma o imagine clară asupra nivelului său de pregătire şi va dobândi o atitudine pozitivă faţă de evaluări şi competiţii. Este un bun prilej de sistematizare a cunoştinţelor acumulate, de dezvoltare a abilităţilor personale şi de gestionare a emoţiilor constructive, contribuind la transformarea participantului într-un tânăr competitiv în societatea cunoaşterii.

Citeste articolul

scoala1admin | Comments: 0

Repartizarea computerizată a elevilor de clasa a VIII-a de la Şcoala Gimnazială Nr. 1 Gura Humorului la liceu pentru anul şcolar 2018 – 2019

Descarca lista in format PDF

Nr. crt. Numele şi prenumele elevilor Judeţul Unitatea de învăţământ liceal unde a fost repartizat Profilul/Specializarea
1 COJOCARIU M. DIANA PAULA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Matematică-Informatică
2 OANEA N. ALEXANDRU GABRIEL SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL “STEFAN CEL MARE” SUCEAVA Matematică-Informatică
3 PASCAR BM. DENISA ALEXANDRA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
4 DROB M. FELICIA MARIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
5 CREŢULEAC RI. RAUL MIRCEA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Matematică-Informatică
6 POPA I. TUDOR IOAN SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL “STEFAN CEL MARE” SUCEAVA Matematică-Informatică
7 CATRINARI I. RĂZVAN GEORGE SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Matematică-Informatică
8 BĂICEANU MT. MARIA PATRICIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
9 BILAN I. ROBERTA EMILIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
10 RUSU C. PETRU CĂLIN SUCEAVA COLEGIUL NATIONAL “PETRU RARES” SUCEAVA Matematică-Informatică
11 MEREUŢĂ A. SMARANDA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
12 POPA V. IULIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
13 CIOBAN L. MARIO FABIAN SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
14 BALAN GC. ANDRA ELENA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
15 CARPIUC V. ALEX SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
16 KAMANGIRA K. KELLY SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
17 ADOMNIȚEI C. TEODOR COSMIN SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
18 ATĂNĂSOAEI I. VLAD MARIAN SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Matematică-Informatică
19 ASLAM Ş. ANDREEA ŞTEFANIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Matematică-Informatică
20 BĂIŢAN MM. MIHAELA ANAMARIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Filologie
21 CHIHAIA S. GEORGIANA ADELINA MUNICIPIUL BUCURESTI Colegiul Tehnic Energetic Turism şi alimentaţie
22 MARCU CF. SMARANDA CRISTIANA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Filologie
23 CIOCAN V. ANAMARIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
24 CALINCIUC M. CLAUDIU SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
25 TOLOS M. SEBASTIAN SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Filologie
26 PERSIC C. ELISA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Matematică-Informatică
27 BÎRSAN M. CIPRIAN ALEXANDRU SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe Sociale
28 BALAC I. CRISTINA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe Sociale
29 PÎNZARIU C. ANNA MARIA ANDREEA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe ale Naturii
30 HOJBOTĂ C. COSMIN ADRIAN SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Filologie
31 RUSU I. ANDREI SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe Sociale
32 BURUIANĂ ULIAN CC. DARIUS MARIAN SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Ştiinţe Sociale
33 URSACHE L. EMANUEL ANTON SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Economic
34 PILATEC OO. ANA MARIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Economic
35 GAVRILIU I. LEONARD SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Filologie
36 MÎNDRILĂ M. MIRCEA ANDREI SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Filologie
37 STIGLEŢ -. NICOLETA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Filologie
38 PRELUCĂ C. CONSTANTIN DANIEL SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Economic
39 NAHARNEAC C. GEORGIANA PETRONELA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Filologie
40 JITARIU ER. RĂZVAN ROBERT SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Turism şi alimentaţie
41 AXINTOI P. ANDREI PETRIŞOR SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Economic
42 MUNTEAN D. ALEXANDRU SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Economic
43 FLOCEA V. ANDREI GABRIEL SUCEAVA COLEGIUL SILVIC “BUCOVINA” CAMPULUNG MOLDOVENESC Silvicultură
44 NĂSĂUDEAN G. RĂZVAN VASILE SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Turism şi alimentaţie
45 ŞTIRBU V. ALESSIA SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Turism şi alimentaţie
46 NAHARNEAC G. MARIUS IONEL SUCEAVA COLEGIUL “ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Turism şi alimentaţie

Director,

Prof. Sinocicu Senorica

 

scoala1admin | Comments: 0