În atenția absolvenților clasei a 8-a: Excursie desfășurată la Volos, Grecia

În atenția absolvenților clasei a 8-a: Excursie desfășurată la Volos, Grecia

August 1, 2019 scoala1admin Comments: 0

În atenția absolvenților clasei a 8-a , elevi în clasa a 9-a ai Colegiului Alexandru cel Bun, Gura Humorului:
Dacă vă plac proiectele internaționale în care puteți să interacționați cu elevi din alte țări vă invităm să începeți anul școlar participând la excursia desfășurată la Volos, Grecia. Întrucât activitățile programului se vor desfășura în perioada 21-28 septembrie, adică imediat după ce va începe anul școlar, ne adresăm absolvenților care vor fi elevii colegiului nostru în toamnă . Este un proiect cultural care include mini-excursii în locații cu valoare istorică, geografică și spirituală, precum și activități culturale realizate împreună cu alti elevi din colegii/licee din Republica Moldova și Grecia. Prețul mobilității este de 250 euro ( cost care acoperă: cazarea pentru 6 zile/5 nopți, 2 mese/zi și 3 excursii). Deplasarea dus- întors cu autocarul se plătește separat cu 300 ron. Excursiile, incluse în costul mobilității, sunt următoarele:

Croazieră de o zi pe Insula Skiathos:

https://www.google.com/search?rlz=1C1AVFA_enRO768RO768&q=insula+skiathos&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiYzuXt0ovjAhUILlAKHcUHC34QsAR6BAgIEAE&biw=1280&bih=881

Excursie pe Muntele Pelion:

https://invacante.ro/pelion-grecia/

Excursie la Mănăstirea Brâul Maicii Domnului:

https://www.google.com/search?rlz=1C1AVFA_enRO768RO768&q=manastirea+braul+maicii+domnului+grecia&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiolKmv0ovjAhXNKVAKHb4MAQYQsAR6BAgFEAE&biw=1280&bih=881&fbclid=IwAR2iRsOox60Kzhjy2HGu8nvVeVb7qRBLHzpqffjSnZ_DvRwfuokzJwkfmYE

Am obținut o extindere pentru perioada de înscriere și plată a avansului ( 100 euro) în perioada 29 iulie-2 august, 2019. Este prima mobilitate în cadrul unui parteneriat nou realizat și ne dorim din suflet să fie o experiență de neuitat.

Informații: Prof. Georgeta Negrea 0747.352.861, prof. Cristina Tudor 0752.066.850