Rezultate olimpiada de limba franceză

Rezultate olimpiada de limba franceză

June 13, 2016 scoala1admin Comments: 0

În anul școlar 2015-2016, la olimpiada de limba franceză, etapa pe școală, au participat elevii Armand Viorel Ilaș- clasa a VII-a A, Diana Maria Botezat, Bianca Teodora Fazekaș și Iuliana Tamba – clasa a VIII-a B.
Școala a fost reprezentată la etapa locală, care a avut loc la Colegiul Alexandru cel Bun din Gura Humorului, de către elevii Armand Viorel Ilaș, Diana Maria Botezat și Bianca Teodora Fazekaș.
La etapa județeană din 5martie 2016 de la Colegiul Alexandru cel Bun din Gura Humorului s-au calificat elevii Armand Viorel Ilaș – locul I și calificarea la faza națională și Bianca Teodora Fazekaș – mențiune.

Unsprezece elevi din judeţ s-au calificat pentru Olimpiada naţională de limbi romanice


La etapa națională a olimpiadei de limbi romanice – limba franceză, Armand Viorel Ilaș a obținut o mențiune specială.
https://drive.google.com/file/d/0B-BO1h2-FNaHcVRVaXgtWUc2bGs/view
Felicitări tuturor pentru munca depusă și rezultate, în special reprezentantului școlii noastre la etapa națională, performanță deloc ușor de realizat ! Succes la examene și în anii ce vor urma elevelor din clasa aVIII-a !
Armand, te asigurăm de aprecierea și susținerea noastră și în anul școlar următor, când, suntem siguri, vei continua să ne reprezinți cu succes !

Olimpiada-fr-jud-16-7
Olimpiada-fr-jud16-8
Rezultate-nationala-franceza-spaniola-engleza-rusa-moderna