Ziua Portilor Deschise 2019

Ziua Portilor Deschise 2019

February 28, 2019 scoala1admin Comments: 0

La Scoala Unu Gura Humorului a fost astăzi mare sărbătoare: Ziua porților deschise. Am fost onorați să primim în vizită peste 185 de copii, preșcolarii din grupa mare de la toate cele 4 grădinițe din orașul nostru, însoțiți de doamnele educatoare și părinți: GPP ”Căsuța Piticilor”, GPN ”Lumea Copilăriei”, GPN ”Pinocchio”, Grădinița Particulară ”Paradisul Piticilor”. Copiii au trăit o experiență frumoasă și au fost pentru câteva ore viitori școlari.

A fost o zi cu emoții intense, zâmbete jucăușe de copii, mulți ochișori curioși, inocență, spontaneitate, surprize, timiditate și bucuria imensă de a ține de mână un copilaș. Mulțumim doamnelor educatoare și Doamnelor Director pentru colaborare și le asigurăm de tot respectul, toată aprecierea și prețuirea întregului colectiv didactic din școala noastră. Dragi pitici și stimați părinți! Școala noastră vă așteaptă cu drag în anul școlar viitor să descoperim împreună tainele învățăturii ! “Atunci când elevul este pregătit , apare și învățătorul.” (Lao Tzu)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [469.63 KB]

Galerie foto: